top of page
Eklem tedavisi.jpg

EKLEM TEDAVİSİ

Çene eklemi, kafa kaidesi ile alt çenenin bağlantısını sağlayan özel bir eklem yapısıdır. Çiğnemeye yardımcı olmasının yanı sıra konuşma ve estetik faktörlerde de çok önemli görevleri vardır. Diş eksikliği, dişlerin ortodontik bozuklukları, kas rahatsızlıkları, stres vb durumlarda çene eklemleri dolaylı olarak etkilenmektedir. Bu sorunlar çözülmediği takdirde eklem ve çiğneme kası ağrıları, fonksiyon esnasında eklemde oluşan ses ve çene açılmasında kısıtlanmalar yaşanarak eklemlerde geri dönüşümsüz hasarlar meydana gelebilir. 

 

                          Eklem sorunları için tedaviler rahatlatıcı ve sorunu çözümleyici olarak ikiye ayrılır. Semptomları hafifletmek için rahatlatıcı tedavi olarak çene plağı ve çeşitli medikamanlar kullanılmaktadır. . Sorunları çözmek için uygulanan tedavileri belirlerken öncelikle problemin kaynağının ortaya çıkarılması gerekir. Problemin giderilmesini takip eden süreçte sorun yavaş yavaş azalacaktır. Geri dönüşümsüz sorunların olduğu durumlarda ileri cerrahi teknikler ile eklem tedavileri yapılabilmektedir.

- Uzman Doktor Diş Hekimi Esat Başol Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği - Çukurambar Ankara Zİrkonyum - Ankara Çukurambar Estetik Diş Kliniği - Ankara Çukurambar Diş Hekimi İmplant Tedavisi - Ankara Çukurambar İmplant Tedavisi

- Bu sayfada okuduğunuz yazılar bilgilendirme amaçlı olup tedavi yerine geçmez. -

- Kesin ve doğru bilgi için lütfen hekiminiz ile iletişime geçin -

bottom of page