top of page
Digital-dis-hekimligi_edited.jpg

DİJİTAL DİŞ HEKİMLİĞİ UYGULAMALARI

Gelişen dijital teknoloji zaman içerisinde diş hekimliğinde de büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Çeşitli restorasyonların dijital ortamda tasarlanarak üretilmesi uzun yıllardan beri diş hekimliğinde kullanılmaktadır. Zaman içerisinde iş akışının tamamı dijital ortamda gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Hazırlanacak olan restorasyon için ağız kayıtları dijital tarayıcılar ile alınarak program içerisinde tasarımı yapıldıktan sonra üretilerek ağız içerisine uygulanır. 

Ankara Çukurambar Estetik Diş Kliniği

Dijital Gülüş Tasarımı 

 

                           Dijital teknoloji son yıllarda implant diş hekimliğinde de kolaylılkla uygulanabilir hale gelmiştir. Cerrahi işlem öncesi hastadan alınan kayıtlar programda işlenerek cerrahi yönlendirici plaklar hazırlanır. İmplantların üzerine gelecek dişler gene aynı programda tasarlanarak cerrahi sonrası dişler takılabilmektedir. Dijital gülüş tasarımı implant planlaması ile birlikte uygulanabilmektedir. 

 

                           Dijital ortodonti kavramı popüler olan ismi invisalign ile bilinmektedir. Hastaların bilgisayarlı tomografi ve fotoğraf kayıtları, ilgili programda işlenerek tedavinin süreci tasarlanır ve dijital olarak üretilen plaklar hastaya belirli süreçlerde teslim edilir.

- Bu sayfada okuduğunuz yazılar bilgilendirme amaçlı olup tedavi yerine geçmez. -

- Kesin ve doğru bilgi için lütfen hekiminiz ile iletişime geçin -

bottom of page